נופש בחו"ל או בארצנו זו התנסות יוצאת מן הכלל, המון אתרים בוואב התפתחו בעשורים האחרונים ומציעים שלל אלטרנטיבות בכדי שנוכל לבנות את החופש המושלם עברונו בקלות.

וילות יוקרתיות

ניתן להזמין חבילות חופשה שהיא חבילה מקיפה הכוללת כרטיס טיסה, לינה במלון , השכרת רכב ואטרקציות אם רוצים, או להזמין באופן עצמאי את כרטיס הטיסה בנפרד, את המלון, לקבוע את תאריכי הטיסה ואת תקופה השהות בארצנו היעד. האפשרות השנייה יקרה יותר בדרך כלל מאחר והזמנת כל פריט בנפרד פחות משתלמת. כמובן שזה תלוי בסוג בית הארחה בו מסוקרנים לישון או בסוג הטיסה, למשל אם זו טיסה סדירה וקבועה בדרך כלל השירות בה יותר טוב והמחיר גם יותר גבוה מטיסת צ'ארטר. זאת משום שבטיסת צ'ארטר המחירים יותר זולים ולכן גם השירות ברמה נמוכה יותר, אך ההבדל העיקרי הוא במועד ההמראה שאינו קבוע וקיימת האפשרות של איחור במועד הטיסה. בשנים האחרונות מוקמים בתי מלון הקרויים "מלון דירות". זהו בית מלון לכל דבר הנותן מבחר דירות נופש מאובזרות היטב המיועדות למטרות תיירות ומגורים כאחד, ההבדל בין מלון רגיל לבין מלון דירות הוא שהשני, נותן אפשרות לציבור הרחב לרכוש דירת חופשה שתהיה בבעלותו ואחת לשנה בתקופה בה שכר את בית החופשה הוא יגיע אליו לחופשה. למשפחות בית חופשה מומלץ ביותר מאחר והוא נותן את הנוחות הרוב בזמן החופשה, הכנת הארוחות מתבצעת בדירה עצמה ואין צורך לצאת החוצה עם הילדים קטנים, שלא לדבר על החיסכון בכך.

 

בנוסף דירת החופשה מרווחת ביותר ביחס לחדר במלון רגיל, המינוס היחיד הוא הצורך בתחזוקה ואסתטיות שמתבצעת באופן עצמאי ולא על ידי נותן השירות במלון. ישנם שני סוגים לבחירת בתי חופשה, בית חופשה דיסקרטי באזור רוגע ובית חופשה בכפר חופשה עם פעילות ואטרקציות, כל אחד יבחר את מה שמתאים לו ולתקציב העומד לרשותו. בעת ההתעניינות בבית חופשה יש לבדוק מה העלות הכוללת לתקופת השכירות, באיזה תקופה תקופת השכירות המוצעת, מה מזג האוויר בתקופה זו, האם נדרש פיקדון, האם בית החופשה קרוב למרכז העיר, האם נדרשת תחבורה למרכזי הבילוי או שאפשר ללכת ברגל, מה השירותים המוצעים בבית החופשה, אילו אביזרים יש בחדר וכדומה. היתרון הגדול בשכירת בית חופשה הוא ביצירת בסיס נוח וקבוע לטיולים באזור, לעיתים אנשים נוטים לדחות את החופשה מסיבות כאלה ואחרות, אך מרגע שיש בית חופשה יש פיתוי נוסף לצאת לנופש.

חדרים לפי שעות ברמה

הילדים קטנים מתרגלים לבית החופשה כאל בית חלופי לזמן קצר, והשהות בו דומה לשהות בבית.